On nazyva ludi hlupakmi lebo hladaju alternativy k svojim usporam? FED a EU centralna banka neustale tlacia a fuzuju do obehu nicim kryte bezcenne papieriky. Pozrite si tie neuveritelne statistiky za posledne 3 roky a pochopite preco su vsade take rasty cien,sluzieb a rekordna inflacia. Ma dnes nejaky zmysel drzat na uctoch nejake uspory (aj male, nie statisice) ked z nich o rok mate polovicu? Nie covid,nie vojna ale hazli zo sucasneho bankoveho systemu nas okradaju. Teda neobhajujem kryptomeny nikdy by som do nich ani neinvestoval ale je jasne preco su take popularne. Lebo nie su nicim ovladane ani kontrolovane a ich hodnota je zavisla cisto na zaujme investorov. A to neda urcite spat kde akemu zidovskemu hyperbankarovy. Neustale tlacenie toaletneho papiera zo vzduchu nie je ziadny ekonomicky nastroj ale sprosta kradez a cesta do pekla.
Odpovědět1 3
Spíš si myslím že všechny kryptoměny vznikly proto že černý trh hlavně na darknetu potřeboval platební prostředek který je nezávislý na jakémkoli státním establishmentu a tudíž nedohledatelný. A tam kde se dá spekulovat se vždy najde někdo kdo si myslí že zdarma vydělá, a vždy se najde někdo kdo tyto hejly oškube.
Odpovědět2 0
kryto je jen scam aby se oškubali blázni co si myslí jak rychle vydělají nic víc, jinou budoucnost než hazard to nemá.
Odpovědět1 2
Aktuální pokles Bitcoinu je dost podobný poklesu klíčových indexů akciového trhu. To znamená, že se cena Bitcoinu vyvíjí zcela přirozeně, alespoň tedy v rámci současného finančního systému. Jinými slovy, kdo sleduje indexy akciového trhu, ví, kdy investovat do Bitcoinu.
Odpovědět1 1
aby ne když to reaguje přímo na FED a na to co ten způsobuje se zbytkem trhu, nebýt globální inflace a vysokých úrokových sazeb velkých bank tak kryptoměny naopak stoupají
z toho plyne že až se svět z těchto ? vyhrabe, tak jako z přechozích ekonomických krizí, tak to bude zase na vzestupu
Odpovědět0 1
Souhlasím s ním s výjimkou Bitcoinu. Ten vznikl aby nahradil státní peníze a aby tak změnil některé vlastnosti peněz. K tomu bylo potřeba zkombinovat těch několik technologií a dalších věcí dohromady aby výsledek byli peníze a stačí jedny kryptopeníze.
Vznik dalších tisíců smysl nemá a jsou to jen kryptoměny. Např slavná dvojka Ethereum už nesplňuje vlastnosti peněz centrálním řízením, ale má snahy o jiné funkce stejně jako všechny kryptoměny.
Zatím dává smysl jen ta funkce peněz a tím jen první kryptověc Bitcoin.
Odpovědět0 3
Bitcoin a nahrada penazi zabudni. Bitcoin je oproti inym kryptomenam vynimocny len tym ze bol prvy.
Kryptomeny su zaujimave len technologiou v pozadi - blockchainom.
Odpovědět2 1
To není pravdivé tvrzení. Bitcoin má proti altcoinům několik výhod, část sice vychází z toho že byl první a to konkrétně decentralizace a díky tomu neměnná historie (proti tomu ethereum například už jednou historii přepisovalo), ale další výhody nemusí být proti všem, ale jejich kombinace je unikátní, tak napříkladlad extrémně konzervativní, ale neustálí vývoj - chceme aby peníze byly technologicky stabilní, ne že se to bude rozbíjet při vývoji. Zcela úmyslně jeho scripty nejsou turing complete - vyšší bezpečnost, jednodušší scripty (to snižeuje velikost blockchainu -> nižší centralizace), monetární politika zcela předvídatelná a navržena dle poznatků rakouské školy...
Odpovědět1 0
nahradit peníze to je tak utopická myšlenka že jestli někdy za 100 let bude brzy, stále nemůžeš všude ani platit kartou, navíc vysvětli důchodcům a odpůrcům technologií co je ten tvůj bitcoin, dokud to nepůjde použít všude a všema je to nepoužitelné jako náhrada.
Odpovědět1 1
Rozjet platby kartou je dlouhotrvají problém zapojující komunikaci s bankou a vysoké poplatky,... tam je příčina proč se nedá všude platit kartou.
Rozjet platby bitcoinem v lowend řešení je stáhnout wallet of satoshi na appstoru/play storu do mobilu.
Odpovědět1 0
Kryptomeny nie sú pre bláznov ako naznačuje Bill, je to dobrý projekt , ale bez politickej podpory nemá ani tú najmenšiu šancu uspieť. To čo z krypta urobili špekulanti to je iná vec a týka sa to podvodov a krádeží vo veľkom. Chamtivosť zničí každý projekt a presne to sa dnes deje , uspieť na úkor iného ktorý verí, že ľahko zbohatne je vždy jednoduché. Dúfajme , že táto hra nekončí a znova sa nájdu idioti ktorý si zahrajú tento poker.
Odpovědět1 2
To si nedovedu moc představit, jak stát bude podporovat něco, nad čím nebude mít kontrolu.
Buďme optimisté. Možná to teď vypadá, jak píšete, ale já si myslím, že za nějakou dobu nadejde čas, kdy se kryptoměny nebudou států na nic ptát a stanou se naprostým suverénem. Počkejme si ;-).
Odpovědět1 2
Chlapci ste optimisti.
Kryptomeny v terajsej forme nemaju sancu nahradit klasicke meny.
Odpovědět2 0
Nicméně klasické měny v současné formě jsou už v podstatě zralé na hyperinflaci nebo alespoň takovou inflaci, proti které bude většina obyvatel protestovat.
Odpovědět0 1
ikdyby, tak ale realna (kvantifikovatelna) cena jakekoliv kryptomeny se pocita jen a pouze ve FIATu (nikde jsem nevidel burzu co by to prepocitavala na CPU,domy,kravy ....) ... tzn pri hyperinflaci stezejnich svetovych men poleti krypto dolu stejne rychle neli rychleji...
Odpovědět0 0
No právě že nikoliv, když Bitcoin inflačním tlakům nepodléhá ;-). Čili v případě hyperinflace Bitcoin bude zdražovat a pak můžou nastat dva scénáře:
1) V případě hyperinflace investoři mohou pokládat Bitcoin za nepodstatný statek, kterého je nutné se zbavit. Pak sice bude zdražovat, ale zároveň bude ztrácet, protože bude hojně prodáván.
2) Může se ovšem také stát, že investoři budou k Bitcoinu utíkat, aby ochránili své peníze, pak cena Bitcoinu poroste "raketově".
Odpovědět0 0
Nastala ta jednička. Spekulanti vyděšení válkou a inflací hojně prodávají BTC a kupují zlato. A možná i jiné věci.... (Ehm, no například existují hlášky, že vývoz Ruské ropy tankery pokračuje, jen se to v spřátelených přístavech pod rouškou cizích firem smíchá s ropou z jiných zemí..) A vůbec, vákla pro spekulanty představuje spousty příležitostí. Sice riskantních, ale VELMI výnosných.)
Odpovědět1 0
Mnoho států je ochotno podporovat něco, nad čím nemají kontrolu, pokud tedy tu kontrolu nemá ani nikdo jiný. Obvykle jsou to státy co trpí tím že mají něco nad čím nemají kontrolu a zároveň není realitické že by si polepšili přechodem na pod jejich kontrolou. Tedy třeba dolarizované ekonomiky, ekonomiky s hyperinflací, ...
Odpovědět1 0
Hmm, to je pravda, vlastně.
To zní optimisticky :-).
Akorát si myslím, že např. za podporou dolarizované ekonomiky stojí korupce, nicméně např. Bitcoin by zas mohl umožnit pohádkově zbohatnout, pokud jej nakoupím a pak podpořím.
Odpovědět1 0
To aspoň z části tak korupce asi bude :-)
Jinak krom dolarizovaných ekonomik žhavím kandidátem jsou země s CFA franc, nejsou to bohaté ekonomiky, protože jsou i pomocí jejich měny sdíraný z kůže. Je to ještě horší než ten dolar, protože francie přímo kontroluje jejich měny bez dopady na ni samotnou. Když CFA frank vznikl, měl napevno daný směný kurz 1 CFA na 1.7 franku francouzkému, kdyř se francie přecházela na euro, pevný směnný kurz stále byl, ale už jen 1 CFA na 0.01 francouzkého franku. Aby to bylo ještě zajímavější, jsou tam dvě odnože, což komplikuje i obchod mezi těmi státy co CFA frank mají...
Odpovědět1 0
Bill Gates je hlavně člověk minulosti, takže kryptoměnám nemůže, nechce nebo má zakázáno rozumět a fandit jim (jedna z možností je správně).
Takže jeho vyjádření ke kryptoměnám jsou zcela nepodstatná, je to v podstatě na úrovni legendárního "Já bych ty internety zakázala."
Odpovědět1 5
Věk v tomhle tolik nerozhoduje. Greater fool je dost racionální pohled na věc, není to něco, co řekl Gates teď, ale co si myslí +- všichni, které koncept jednoduše moc nepřesvědčil.
Odpovědět1 0
On si, narozdíl od tebe, moc dobře uvědomuje o čem kryptoměny jsou (né o čem měly být).
A než začneš plácat, že být všichni jako já, tak sedíme u ohně a lovíme mamuty, já proto kryptu nic nemám, na spekulace dobrý, ale to je (prozatím) asi tak všechno..
Odpovědět2 0
Tak zlatý standard tu byl do začátku 20. stol., jeho parodie pak do 70. let 20. stol.
Nevšiml jsem si, že tu do té doby byla doba kamenná. Ale zkusím to probrat se svými rodiči :-).
Na tohle téma by se měl Bill rozpovídat, následně na téma krizí, biblin, prohlubujícího se socialismu atd.
Pak může začít mluvit o kryptu.
Proč? No, protože krypto nespadlo z nebe, je jasné, že nějak zapadá do kontextu dějin, reaguje na události.
Odpovědět1 3
Právě. Krypto nespadlo z nebe. Kdyby "vlády" potažmo centrální banky neprováděly s vlastní měnou kdejakou prasárnu, nebyla by poptávka po alternativě. Potažmo, kdyby "komerční" banky nechtěly zatraceně přepálené poplatky a zatraceně přehnanou dobu na mezinárodní převod. Ao, uznávám, kdysi, když se muselo telefonovat a dopisovat si se zahraničím, tak ty poplatky a doba transakce měly opodstatnění. Ale dneska to češí šotci přenášející jedničky a nuly rychlostí světla a je naprosot fuk, jestli se komunikuje s bankou v jiném městě, nebo v jiné zemi. Reálně to trvá maximálně vteřinu a náklady na internetové připojení jsou stejné.
Odpovědět1 0
Zapada do kontextu dejin ale inac ako si myslis.
Odpovědět0 0
Tak to nám prozraď, jak?
Odpovědět0 0
Bill Gates je hlavně cantillionář. Bohatne s velkou pomocí nespravedlnosti fiat systému. Jasně že bude jeho fanouškem :-)
Odpovědět1 0
"Bill Hates" u popisu fotografie je nějaká skrytá zpráva? (hate = nenávidět, nenávist)
Tak to je SUPER :-).
Odpovědět3 1
Zklamu tě, pouhý překlep.
Odpovědět1 0
Zklamal jsi mě :-).
Odpovědět1 0
Ono jde také o čas. Že se zrovna teď nenajde kupec neznamená, že se možná nenajde za 20 let. A "drahé obrázky opic" sice nepomáhají, ael také neškodí, tak když je někdo chce mít na disketě, je to jeho věc :)
Odpovědět0 1
Za dvacet let? V době luků a šípů (a smeček zdivočelých psů)?
Protože ti idioti se snaží vší silou dohnat Rusko k atomové válce...
Odpovědět2 4
Případně je to hra "Černý Petr".
Odpovědět2 0
Ano, taky možnost.
Odpovědět0 0